NOVINKY

Dodávky před svátky

21.12.2016 (15:40)

Dovolujeme si upozornit všechny naše zákazníky, že objednávky podané později než 21.12. budou vyřízeny až v...

Informace o produktu

 

Oděvy GatorSkins představují novou generaci tzv. funkčního termoprádla s mimořádnými tepelně-izolačními vlastnostmi a schopností skvěle odvádět pot a chránit proti větru. Jsou vyrobeny výhradně z mikrovláken vyrobených pomocí technologie vyvinuté světovým leaderem v oboru - firmou DuPont. Složení a struktura materiálu jsou pro český trh zcela nové. Oděvy byly vyvinuty především s ohledem na potřeby a požadavky motorkářů, u nichž si získaly značnou oblibu (viz sekce recenze). Záhy se však ukázalo, že tento typ oblečení výtečně funguje pro všechny outdoorové aktivity, jako jsou turistika, sjezdové a běžecké lyžování, myslivost, rybaření, airsoft, paintball a mnoho dalších.

 

 

Termální funkční oblečení GatorSkins představuje nejteplejší a nejkomfortnější řešení pro outdoorové aktivity ve studeném či sychravém počasí. Je vyrobeno z velmi tenkého a lehkého materiálu se zvrásněným povrchem, který zaručuje vynikající odpudivost vůči vodě a vykazuje trojnásobně lepší tepelně-izolační vlastnosti než přírodní vlna.

 


GatorSkins - vlastnosti termoprádla
 
GatorSkins - vlastnosti termoprádla Vlákna použitá při výrobě byla vyvinuta firmou DuPont, předním světovým výrobcem s obrovskou výzkumnou základou. Textilie GatorSkins je utkána z mikrovláken, jejichž průměr je menší než lidská krvnika (řádově tedy jednotky µm). Proto tento materiál dokáže udržet mnohem větší objem teplého vzduchu u povrchu těla než tradiční textilie. GatorSkins vás proto udrží v teple a suchu i ve studeném a vlhkém počasí při zachování mnohem lepší prodyšnosti než je obvyklé u tradičních vlhku odolných materiálů.


Materiál

Jaké je tedy tajemství složení textilie GatorSkins? Polyethylen (59%), Nylon (35%), Lycra (6%)


Vlákno z vlny merino má průměr cca 16 mikronů, zatímco vlákno Gatorskins pouhých 6-8 mikronů!

 

 

GatorSkins - materiál

 

 

Odolné vůči vodě a větru

Při výběru správné velikosti prádlo odpuzuje vodu a nedovolí větru, aby pronikl skrze svrchní vrstvu. To vše díky speciální metodě kruhově-křížového tkaní.

 

Prodyšnost a vzlínání (knotový efekt)

Přestože oděvy GatorSkins odpuzují vodu a neprofouknou, jsou prodyšné zevnitř. Molekuly vzduchu jsou menší než molekuly vody a mohou se tedy volně pohybovat skrze látku. Naproti tomu molekuly vody (resp. potu) látkou vzlínají a po dosažení vnějšího povrchu se rychleji odpařují díky teplému vzduchu stoupajícímu od těla.

 

Zadržování tepla

Tajemství výjimečných fyzikálních vlastností materiálu GatorSkins spočívá v patentované technologii výroby mikrovláken a tkaní výsledné textilie. Ultratenká mikrovlákna zadržují v bezprostřední blízkosti pokožky pesně tolik teplého vzduchu, aby měl uživatel pocit maximálního komfortu. Látka tedy výborně izoluje, a přesto zůstává prodyšná. Jeden typ mikrovlákna je prodyšný, druhý vytváří milióny vzduchových “kapes”, v nichž teplý vzduch zahřívá vlastní vlákno.

 

Odolnost proti poškození

Textilie GatorSkins je tkána takovým způsobem, že i když dojde k mechanickému poškození (protržení), látka se dále nepáře ani netřepí.

 

Správná velikost

Prádlo GatorSkins je možné nosit jako spodní prádlo přímo na holém těle, ale také např. přes bavlněné tričko. Pozor, tričko by mělo být spíše volnější, nikoliv těsné. U příliš upnutého trika dochází ke snížení vodoodpudivosti a efektivnosti tepelné izolace.

Trika mají na rukávech i na výstřihu náplety, aby co nejlépe přiléhala k tělu a pohodlně se nosila pod svrchními oděvy. Zádová část trik je prodloužená kvůli lepší ochraně ledvin. Dámská trika mají zip u krku, kapsu "klokanku" a na rukávech otvory na prostrčení palců.

 

Kalhoty

Spodní kalhoty by měly být upnutější než trička, protože se počítá s jejich nošením pod běžnými kalhotami. Měly by být pohodlné v pase a nohavice by měly sahat až po kotníky.


 

Údržba

Oděvy GatorSkins je možné prát běžným způsobem ve studené i teplé vodě (doporučujeme 30 nebo 40°C). Poté oděv běžným způsobem vyvěšte, nebo jej usušte v sušičce. Při horkovzdušném sušení se vlákna v úpletu více natěsnají k sobě a oděv se opticky srazí. V takovém případě jej stačí vyklepat nebo jemně vytahat.  Není třeba se ničeho obávat, neboť tkanina GatorSkins se nesráží! Praním dojde ke změknutí nových oděvů.

 


INEX DK nábytek | TriaGis projektanti a stavaři | Andělské pralinky cukrovinky | Peter Tistan stylista | TalkCV jobbovník | BOKR obecně prospěšná činnost | Ochrana obyvatel obecně prospěšná činnost |